Kontaktoplysninger Skoler i Lolland Kommune

Åbningstiderne for skolernes kontorer findes på deres egne sider - Klik på afdelingens navn for at komme direkte til den ønskede afdeling

Dannemare

Dannelunde skole
Gloslunde Gade 7 4983 Dannemare
Tlf.: 54 67 70 90
Mail: Dannelundeafdelingen@lolland.dk

Holeby

Holeby Landsbyordning
Vestervej 126, 4960 Holeby
Tlf.: 54 67 63 61
Mail: Holebyafdelingen@lolland.dk

Horslunde

Horslunde Landsbyordning
Pederstrupvej 22, 4913 Horslunde
Tlf.: 54 67 70 90
Mail: Ravnsborgafdelingen@lolland.dk

Maribo

Maribo Skole, Blæsenborgafdelingen
Blæsenborg Allé 10, 4930 Maribo
Tlf.: 54 67 70 40
Mail: Blaesenborgafdelingen@lolland.dk  
 
Maribo Skole, Borgerskoleafdelingen
Skimminge 19 A, 4930 Maribo
Tlf.: 54 67 70 60
Mail: Borgerskoleafdelingen@lolland.dk

Nakskov

Byskolen
Nørrevold 13, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 67 66 30
Mail: Byskoleafdelingen@lolland.dk
 
Stormarkskolen
Fastings Allé 1, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 67 66 70
Mail: Stormarkafdelingen@lolland.dk

Søllested

Søllested Landsbyordning
Birkevej 1.B 4920 Søllested
Tlf.: 54 67 66 92
Mail: Soellestedafdelingen@lolland.dk

Rødby

Rødby skole
Byskolevej 1, 4970 Rødby
Tlf.: 54 67 63 53
Mail: Roedbyafdelingen@lolland.dk

Østofte

Østofte Landsbyordning
Østoftegade 42, 4951 Nørreballe
Tlf.: 54 67 70 80
Mail: Oestofteafdelingen@lolland.dk